Shopware United – Days Pierwsza konferencja Shopware w Polsce

Rozwój rynku e-commerce nabrał w ostatnich latach zawrotnego tempa. Jednym z fundamentów tego rozwoju i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest platforma Shopware, której poświęcona była konferencja Shopware United Days – pierwszego tego typu wydarzenie w Polsce. Odbyła się ona w dniach 27-28 września i oczywiście byliśmy na niej obecni.

Główną powodem organizacji spotkania w Polsce była przede wszystkim coraz większa popularność tej platformy w naszym kraju. Mniejsze i średnie sklepym internetowe z niemałymi sukcesami przecierają szlaki, budując, otwierając i rozwijając swój biznes. Do tego potrzebne są sprawne, niezawodne i ponad wszystko funkcjonalne narzędzia, których głównym zadaniem jest wsparcie biznesu i dążenie do maksymalnej automatyzacji wszelkich możliwych procesów. W trakcie Shopware United Days dowiedziono, że ta platforma spełnia wszystkie te oczekiwania.

Wydarzenie Shopware United Days upewniło nas, że to właśnie Shopware jest dziś jedną z najskuteczniej rozwijającej się technologii e-commerce w Polsce. Wymiana doświadczeń z innymi software house’ami zainspirowała nas do wdrożenia wielu usprawnień w hmmh Poland. Szczególnie ważna była prezentacja możliwości Shopware PWA, która zobrazowała nam najbliższy kierunek rozwoju naszej ulubionej platformy.

Kornelia Trzęsowska

PROJEKT MANAGER, HMMH POLAND

Shopware w Polsce i na świecie

Na świecie z tej platformy korzystając prawdziwi giganci. Żeby wspomnieć tylko kilku: jeden z najsłynniejszych niemieckich klubów – Borussia Dortmund, Aston Martin czy Thyssenkrupp. To możliwie najlepsza rekomendacja. Nie trzeba jednak wcale daleko sięgać w świat – i na naszym rodzimym podwórku Shopware coraz częściej wypiera inne platformy, oferując oprócz funkcjonalności optymalnie krótką ścieżkę i czas wdrożenia. A dziś to właśnie przecież czas reakcji jest nierzadko najcenniejszy. 

Choć wspominaliśmy już o tym wiele razy, to jednak warto podkreślić najważniejsze czynniki przewagi konkurencyjnej Shopware. Najważniejszym z nich jest stosunek kosztów do czasu wdrożenia. Niezwykle istotnym jest również możliwość kształtowania systemu przez samych użytkowników, którzy dostosowują go do indywidualnych potrzeb lub kierunków rozwijania się biznesu. Bardzo dobrze skonstruowany CMS nie wymaga od użytkowników znajomości tajników kodowania – mogą wprowadzać zmiany i podglądać je na bieżąco. Na co zwracają uwagę klienci, którzy wdrożenie mają już za sobą, to bardzo mocno rozwinięte API, którego elastyczność znacząco skraca ten etap wdrożenia platformy w sklepach.

Case study – wdrożenie w Jussee Cosmetics

Platformę Shopware wdrażamy również dla naszych klientów. Trzy pełne projekty mamy już za sobą, obecnie jesteśmy w trakcie trzech kolejnych. I właśnie case study z jednego z wdrożeń mieliśmy okazję przedstawić i zaprezentować w trakcie konferencji Shopware United Days. Panel poprowadził Michał Salamon (e-commerce lead, SalesTube), który opowiedział o przebiegu i najważniejszych doświadczeniach z wdrożenia Shopware dla sklepu Jusee Cometics – nowego sklepu z kosmetykami Julii Wieniawy. Warto podkreślić, że sklep w całości funkcjonuje na Shopware, co w procesie wdrożenia wiązało się z szeregiem wymiernych korzyści. 

Po pierwsze wszystko odbyło się błyskawicznie, dzięki modelowi one-stop-shop, którego cztery fundamenty
1) przygotowanie projektu graficznego i wdrożenie e-commerce,
2) strategia marki,
3) przygotowanie kreacji i opracowanie treści,
4) bieżąca analityka i kampania medialna – w synergiczny i spójny ze sobą sposób ograniczają do minimum możliwość wystąpienia tzw. wąskich gardeł. 

Po drugie, dzięki elastyczności platformy, jest ona kompatybilna z różnymi narzędziami, co znacząco skróciło, szczególnie w tym przypadku, czas wdrożenia. Po trzecie i najważniejsze, one-stop-shop zawiera prowadzenie prac projektowych (key visual) oraz komunikacyjnych, dzięki czemu cały czas możliwa jest bieżąca kontrola i reagowanie na ewentualne zmiany po stronie klienta. 

Po czwarte, dzięki szeregowi rozwiązań analitycznych i narzędzi komunikacji, które były w tym samym czasie planowane, niemal od razu mogliśmy przystąpić do promocji sklepu. Całość zajęła dokładnie trzy miesiące, co jest niezwykle krótkim okresem jeśli pod uwagę weźmiemy materie, z którą mieliśmy do czynienia i niezwykle konkurencyjny segment rynku (kosmetyki).

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konferencji. Wymiana doświadczeń, spostrzeżeń i bardzo cennych uwag to największa wartość, jaką z niej wynieśliśmy. Pozwoli nam to nie tylko udoskonalać naszą usługę, ale też optymalizować procesy wewnętrzne, które błyskawicznie przekładają się na poziom zadowolenia naszych klientów, co jest przecież najważniejszym celem naszej działalności.

HMMH Poland Facebook HMMH Poland Facebook HMMH Poland Twitter HMMH Poland Twitter HMMH Poland Linkedin HMMH Poland Linkedin

Kategorie:Inne

Tagi: , , , , , ,